Základní škola Prostějov

La page française
Pусский язык
Klub přátel školy

Škola udržitelného rozvoje Klubu ekologické výchovy

Akce je vyhlašována Klubem ekologické výchovy – asociací pedagogů a škol, pro environmetální vzdělávání, ve spolupráci s Českou komisí pro UNESCO.

Cíl soutěže:

Zhodnocení proenvironmentálních aktivit škol v regionech ČR a ocenění nejenom těch nejlepších, ale i začínajících škol. Klíčovým záměrem je především podpora rozvoje environmentální výchovy v (EV/VUR) i na školách, které by měly zájem začít, ale zatím žádné zkušenosti nemají. Vyhlášení soutěže posiluje aktivity škol a školských zařízení v regionech ČR v kontextu výchovy pro udržitelný rozvoj. Dalším záměrem je prezentovat školy jako centra vzdělávání pro UR.

Naše škola získala 1.stupeň (nejvyšší)

- Jsme škola s dlouhodobými zkušenostmi s komplexní realizací EV/UR, kdy jsou zapojeni téměř všichni pedagogové školy. Ve škole působí kvalifikovaný koordinátor EV/UR (absolvent specializačního studia - Radomír Palát), který se účastní dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků v oblasti ekologie, ŽP, managementu. Je zpracován dlouhodobý i krátkodobý (na jeden školní rok) školní program EV/UR. Škola realizuje programy k EV/UR v průběhu školního roku a zapojuje do svých aktivit i veřejnost. Postupně se stává centrem vzdělávání pro UR v rámci regionu, kdy spolupracuje se školami v okolí a podílí se na dalším vzdělávání pedagogů z okolních škol.